video box Günlük Burç Eğlence Mekanları Hava durumları Yemek Tarifleri
      
Silifkeli tarım işçileri dernek kurdu
Silifkeli tarım işçileri dernek kurdu
yorumlar
yorum ekle
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 10 Temmuz 2013 - Bu haber 128 Kez Okundu.
Mersin’in Silifke ilçesinde Tarım ve Narenciye Çavuşlar ve İşçiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu.


Yönetim Kurulu Üyeleri Aysel Gülsüm, Ayet Özgan, Ali Bulduk ve Fatih Yılmaz’la birlikte Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel’i ziyaret eden Dernek Başkanı Şuayip Tunç, kuruluş amaçlarını anlattı. Dernek Başkanı Şuayip Tunç, “İşverenle işçi ve işçi çavuşlarımız arasında birlik ve beraberliği sağlamak istiyoruz. Derneğimize 5 bin işçi, 90 işçi çavuşu üye. Dernek olarak işçilerimizin ve çavuş arkadaşlarımızın haklarını korumak ve kollamak en öncelikli çalışmalarımız arasındadır. İlçemiz belde ve köyleri ile tarımda büyük bir alana sahip.

Tarıma alanında faaliyetlerimiz bir yılın her ayında devam etmektedir. Geçtiğimiz sezon diğer il ve ilçelere oranla düşük seviyede belirlenen işçi yevmiyelerinin yeni sezonda iyileştirilmesi konusunda çalışmalar yürütmekteyiz” dedi.

Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel de, tarım işçilerinin ve çavuşların bir çatı altında toplanmasını önemli olduğunu söyledi. İlçede tarım alanlarının çok geniş olduğunu aktaran Öngel, “Halkımızın büyük bir bölümü de geçim kaynağını bu tarım alanlarında işçilik yaparak sağlıyor. Tarım alanında hizmet veren işçi arkadaşlarımızın bir araya gelerek kendi aralarında birlik ve beraberliği sağlamaları son derece sevindirici bir gelişmedir. Yeni kurulan bu derneğin hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.Ziyaretçi Yorumları

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

mersin firma ekle

mersin ilan ver

mersin teşekkür et

mersin şikayet et

 
 
     
  Efsane Beşli - Rise of the Guardians  
 

Efsane Beşli -..

 
 
     
  Teksas Katliamı 3D - Texas Chainsaw 3D  
 

Teksas Katliam..